Post by Admin on Mar 4, 2018 18:28:10 GMT 2
Villit kärrylähdöt 05.03.2018
- Järjestäjänä Ravitalli Rattonen
- VIP 04.03.2018 klo 22, tai kunnes topa lukitaan
- 10 hevosta / lähtö / talli
- Ohjastaja / hevonen / lähtö
- Hevonen vain yhteen lähtöön
- Tulokset arvotaan ravikoneella
- Avoinna kylmä- ja lämminverisille
- Lähdöt jaetaan tarpeen mukaan
- Lähtö ajetaan rutiinina jos alle 4 osallistujaa, tällöin voittosummat puolitetaan
Osallistuminen
... tapahtuu tähän ketjuun vastaamalla muodossa:
lähtö
ikä skp Nimi / Ohjastaja (Seura) ennätys --
Lähdöt
Lähtö 1 - Ryhmäajo 2100m, kv
Lähtö 2 - Ryhmäajo 2100m, lv
Osallistujat
Lähtö 1 - Ryhmäajo 2100m, kv
3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€( - 250v€)
Ryhmä 1 - 3v
1. 3v o Pesukonepäällikkö - Tuula (HCT) 42,3ke -- 01.35,2ake
2. 3v t Jääkuninkaan Josefiina / Martti (WRT) 42,6 -- 01.35,5ake
3. 3v t Topakan Rakkauspakkaus - Sofia (HCT) 39,4ke -- 01.36,3ake xx
4. 3v t Tuulettaren Lumitanssi / Miska 45,4 -- 01.36,4ake x
5. 3v o Unelmien Virtuoosi / Inka (HCT) 33,1aly -- 01.36,4ake x
6. 3v o Kujeilijan Tulikettu / Nestori (HCT) 37,2aly -- 01.37,3ake
7. 3v o Miikkael / Harri (WRT) 47,3 -- 01.39,2ake
8. 3v o Ruskon Vauhti-Hirmu / Hannu (TeKo) 46,4ke -- 01.39,5ake
9. 3v t Tervalehdon Lumitaika / Lilja (HCT) 41,6ke -- 01.39,6ake
10. 3v o Savutaika / Mikko (WRT) ei enn. -- 01.40,2ake
11. 3v t Kanteleen Karkkilakko - Tahvo (HCT) 48,3ke -- 01.41,3ake x
Ryhmä 2
1. 5v t Riihihiiren Hilja / Tero (WRT) 31,2 -- 01.30,2ake x
2. 5v t Draupnir Snilli / Heimo T (RuKo) 31,2ly -- 01.30,2ake
3. 4v t Hieman Hilpeä / Teresa (GT) 32,3ake -- 01.30,4ake
4. 4v o Sølv's Voittolinja / Jarno (GT) 32,6ke -- 01.31,1ake
5. 5v t Sarlotta / Marko (WRT) 33,4 -- 01.31,3ake xx
6. 5v o Guen Saarnaaja / Esa (GT) 31,3ke -- 01.32,1ake
7. 4v o Järndäldens Polkagris / Ville P (RuKo) 32,2ly -- 01.32,2ake
8. 4v t Ruskon Neilikka / Markku S (RuKo) 31,1ly -- 01.33,4ake
9. 5v t Onnettoman Aikahyppy / Harri (WRT) 31,2 -- 01.34,5ake x
10. 5v t Suomineidon Ameelia / Arto (WRT) 31,3 -- 01.34,5ake
11. 4v o Tuulenpolun Iltatähti / Miska (WRT) 32,4 -- 01.35,3ake
12. 4v o Radan Rikkoja / (KaRa) 32,3ake -- 01.35,5ake
Ryhmä 3
1. 4v o Pilsnerin Peilikuva / (KaRa) 30,2ke -- 01.29,3ake
2. 4v o Ruskon Habanero / Denis F (RuKo) 30,3ly -- 01.29,6ake
3. 5v t Ruskon Uinahdus / Jani U (RuKo) 30,2ly -- 01.31,1ake
4. 5v o Bergthor / Simo T (RuKo) 30,3ly -- 01.32,5ake
5. 5v t Nattfjäril / Heikki P (RuKo) 30,3ly -- 01.33,1ake x
6. 5v t Kukkanen / Janne (RaRa) 31,1ake -- 01.33,3ake
7. 5v o Anttooni / Antti (WRT) 30,3 -- 01.34,4ake
Hylätty
4v t Woimamimmi / Jukka H (RuKo) 30,3ly -- - hll
Ryhmä 4
1. 4v t Guen Tuulen Kuiskaaja / Iiro (GT) 28,4ake -- 01.28,1ake
2. 5v o Melukylän Marakatti / (KaRa) 29,4ke -- 01.28,5ake
3. 10v t Guen Tuulityttö / Arto (GT) 29,2ake -- 01.28,6ake x
4. 5v o Guen Sotahuuto / Emilia (GT) 28,5aly -- 01.30,5ake x
5. 4v t Vallan Halpa / (KaRa) 29,6ke -- 01.31,3ake
6. 4v o Musta Mestari / (KaRa) 28,1akp -- 01.31,3ake
7. 4v o Tulikieppi / Jaakko (GT) 29,3ake -- 01.31,3ake
Hylätty
5v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 29,4 -- - hll
4v o Sølv’s Murskavoitto / Enni (TeKo) 29,2ke - hml
Ryhmä 5
1. 8v o Iki-Musta / Matilda (RaRa) 26,5ake -- 01.26,4ake
2. 5v t Kehvelin Kapina / (KaRa) 27,5ake -- 01.29,3ake
3. 5v t Duanin Haaveilija / Olli (TeKo) 26,5ake -- 01.29,4ake
4. 5v o Metkulan Petkutus / (KaRa) 27,3akp -- 01.30,1ake x
5. 5v o Drotsibojonsson / (SnRa) 27,2 -- 01.31,5ake
6. 8v t Guen Armoton Lotta / Mika (GT) 27,2akexx -- 01.31,5ake
Hylätty
5v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 27,4aly -- - hll
5v t Markiisin Karakoija / (KaRa) 27,2ake -- - hll
Ryhmä 6
1. 9v o Ajantasalla / Marcus (RaRa) 25,8ake -- 01.25,2ake
2. 6v o Thorstein Snilli / (SnRa) 25,3a -- 01.25,5ake
3. 7v t EP Hopearuusu / Jouni H (RuKo) 25,6aly -- 01.25,5ake
4. 6v o Snillin Iivari / (SnRa) 25,3a -- 01.26,3ake
5. 7v o Unian Viri-Kipinä / Jere S (RuKo) 25,3ly -- 01.27,4ake x
6. 6v o Valtarian Vihtor / Irmeli K. (DS) 25,2aly -- 01.27,5ake
7. 10v o Hallava I.F. / Timo (GT) 26,1ly -- 01.28,2ake xx
8. 10v t Energialataus / Jouko (GT) 26,2aly -- 01.30,2ake x
Hylätty
7v t AH Valkokulta / Pentti (DS) 26,4aly -- - hyl
5v o Duanin Arvoitus / Arvo (DS) 26,3aly -- - hll
7v o AH Hurrikaani / Nika (DS) 26,3aly -- - k
6v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 26,2a -- - hll
Ryhmä 7
1. 6v t Snillin Karpalo / (SnRa) 24,2a -- 01.23,4ake
2. 6v t Sadelaulun Sadeilma / Vilma (DS) 24,2aly -- 01.24,4ake
3. 7v o E.K. Veto / Lilja (RaRa) 24,8ake -- 01.25,4ake
4. 7v t Duanin Ruhtinatar / Fredrik (DS) 24,3aly -- 01.26,4ake
5. 6v o Duanin Leijonamieli / Keijo K. (DS) 24,1aly -- 01.26,4ake
6. 9v t Räjähdysvaara / Petra (RaRa) 24,8ake -- 01.27,3ake
7. 8v t Rattosen Rassiina / Henna K. (DS) 25,0aly -- 01.28,2ake
8. 8v o O.R. Pokeri / Jukka (DS) 24,2aly -- 01.28,6ake
Hylätty
9v t Hoputtaja / Minni (RaRa) 24,2ke -- - k
6v t EP Lakiina / (PoRa) 24,2ake -- - hyl
Ryhmä 8
1. 9v o AH Vildvittra / (SnRa) 23,3a -- 01.22,2ake x
2. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.22,5ake
3. 8v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 23,1a -- 01.23,1ake
4. 10v o Vihtiläinen / Henry (RaRa) 23,9ake -- 01.23,3ake
5. 13v o Parfyymi Pate / (PoRa) 23,9ake -- 01.23,5ake
6. 10v o Iki-Asko / (PoRa) 23,6aly -- 01.23,5ake x
7. 9v t Hennatin / Matti (RaRa) 23,2aly -- 01.24,2ake
8. 6v o Hiisin Hiski / (PoRa) 23,7ake -- 01.25,1ake
9. 7v t Kelmeriina / (PoRa) 23,5ake -- 01.26,6ake
10. 7v t Repolan Pikku-Tähti / (PoRa) 23,9ake -- 01.27,6ake
Ryhmä 9
1. 8v t Ragnarök / (SnRa) 22,3a -- 01.22,4ake xx
2. 10v t Koistilan Hallava / (PoRa) 20,4ly -- 01.22,6ake
3. 10v o Valtarian Pikkujuttu / (PoRa) 22,6aly -- 01.23,3ake x
4. 9v o Ongelmanpoikanen / Henna (RaRa) 22,7aly -- 01.23,4ake
5. 12v o Ketku-Make / (PoRa) 22,4aly -- 01.23,4ake
6. 9v o Halleluuja / Joel (RaRa) 21,8aly -- 01.23,5ake
7. 6v t Tuulenpesän Noitaleski / Miika (TeKo) 22,3aly 01.24,4ake x
8. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.25,1ake xx
9. 7v t O.R. Seireeni / (PoRa) 21,3aly -- 01.26,1ake
10. 9v t Snillin Joperiina / (SnRa) 21,4a -- 01.26,5ake
Lähtö 2 - Ryhmäajo 2100m, lv
3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€( - 250v€)
Ryhmä 1
1. 3v o Impasse Pomp / Miika (TeKo) 18,2ke -- 01.17,2ake
2. 4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- 01.17,5ake
3. 3v t Flippin' Out / Alisa (RaRa) 18,5ke -- 01.19,3ake
4. 3v t Rising Star / (KaRa) 19,4ake -- 01.21,6ake
5. 3v o Folklore / (KaRa) 21,2ly -- 01.22,2ake
Ryhmä 2
1. 4v t Hello Sunny Gue / Anton (GT) 15,5lyxx -- 01.15,2ake
2. 4v t Geisha Snilli / (SnRa) 15,5a -- 01.15,2ake x
3. 4v o Big Flash / (KaRa) 16,3ake -- 01.15,3ake
4. 4v t No Regrets / (KaRa) 16,3ake -- 01.16,2ake
5. 3v t Quick Grand Coast / (KaRa) 16,3ly -- 01.16,2ake
6. 6v o Wayward Ach / Jessica (Adina) 16,4a -- 01.18,1ake
7. 3v o Know No Better / (KaRa) 16,4ake -- 01.18,5ake
8. 4v t Regal Wings / Jarno (GT) 16,1alyxx -- 01.19,1ake
9. 3v t Serendipity Duán / Serena (DS) 15,5aly -- 01.19,3ake
Ryhmä 3
1. 3v o Mean Streak / Jaakko (GT) 15,4aly -- 01.15,1ake
2. 4v t Sándrine / Vilma K. (DS) 15,2aly -- 01.15,6ake
3. 4v t Night Warrior / Pasi (GT) 15,3akex -- 01.15,6ake
4. 3v o Hazman / Annina (GT) 15,3ly -- 01.15,6ake
5. 4v t Alevtina / Ria (DS) 15,3aly -- 01.16,2ake
6. 5v t Prestige Elite / (SnRa) 15,2a -- 01.17,3ake
7. 8v t Hide the Pride / Väinö (GT) 15,2ly -- 01.18,2ake x
8. 6v o Skinipig / Arto (GT) 15,1aly -- 01.18,3ake
9. 4v t Whisper in the Wind / (KaRa) 15,4aly -- 01.19,6ake
Hylätty
4v o Magneto Gue / Ingemar (GT) 15,2ly -- - k
Ryhmä 4
1. 6v t Rjazán Larísa / Jouni A (RuKo) 14,1ly -- 01.13,2ake x
2. 5v t Radical Perfectly Random / (PoRa) 14,1ake -- 01.13,3ake
3. 6v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 14,2ly -- 01.14,2ake
4. 4v t Cassandra Snilli / (SnRa) 14,4a -- 01.14,3ake
5. 6v o Hector Wix / Henna (RaRa) 14,6ake -- 01.15,3ake
6. 4v t Ivonne Snilli / (SnRa) 14,2 -- 01.15,5ake
7. 4v t Lady Robinia / (PoRa) 14,4aly -- 01.16,5ake
8. 7v o Arial Black / Ile (GT) 14,2aly -- 01.18,4ake x
Hylätty
5v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 14,5aly -- - hml
Ryhmä 5
1. 4v o Ultimate Snilli / (PoRa) 13,6ake -- 01.13,5ake
2. 4v o Fortitude Vehka / (PoRa) 13,7ake -- 01.13,5ake
3. 5v o Svjatoslav / Maiju (DS) 13,5aly-- 01.14,4ake
4. 6v o Linebreaker / Susanne (GT) 13,6aly -- 01.15,5ake xx
5. 5v o Akawain Duán / Billie (DS) 13,5aly -- 01.18,3ake x
Ryhmä 6
1. 5v t Fashion Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.12,4ake
2. 9v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 13,3aly -- 01.13,3ake
3. 5v o Kickman Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.13,3ake
4. 4v t Shakira Z / (PoRa) 13,3ke -- 01.13,5ake
5. 5v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 13,2aly -- 01.14,2ake
6. 6v o Quousic RAT / Piia (DS) 13,4aly -- 01.14,2ake
7. 9v o Ben Bone Pomp / (PoRa) 13,3ke -- 01.14,6ake
8. 5v o Shérazade Rus / Ruusa K. (DS) 13,1aly -- 01.15,4ake
9. 6v o Kapiton Duán / Janne T (RuKo) 13,4aly -- 01.15,5ake
10. 7v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 13,4aly -- 01.16,4ake
11. 6v t Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 13,2aly -- 01.16,5ake
Hylätty
7v t Wildbird Rus / Pekka O (RuKo) 13,2aly -- - hml
Ryhmä 7
1. 7v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 12,1aly -- 01.12,2ake
2. 8v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 12,2ly -- 01.12,2ake x
3. 11v t Honey Queen Derby / Henry (RaRa) 12,0aly -- 01.12,3ake
4. 10v o Czar Stanislov / Janne U (RuKo) 12,2aly -- 01.12,5ake xx
5. 5v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 12,1a -- 01.12,5ake
6. 8v t Rosario Pomp / (PoRa) 12,9aly -- 01.14,5ake
7. 6v t OR'Britannic Desire / (PoRa) 12,2ke -- 01.16,3ake
8. 9v o Practical Snilli / (SnRa) 12,2a -- 01.16,6ake
9. 9v o Global Icon / Marcus (RaRa) 12,5ake -- 01.17,2ake x
Hylätty
5v o Jungleroar Pomp / (PoRa) 12,8aly -- - hyl
Ryhmä 8
1. 9v o Hello Venus / Joel (RaRa) 11,9aly -- 01.11,1ake
2. 8v t Pompeji / Lily (RaRa) 11,9aly -- 01.11,5ake
3. 6v o Prezioso Pomp / (PoRa) 11,1aly -- 01.11,6ake xx
4. 9v t Graceful Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.12,2ake
5. 9v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 11,2a -- 01.13,2ake x
6. 9v t Wiggle Wiggle / Dimma (RaRa) 10,3aly -- 01.14,3ake x
- Järjestäjänä Ravitalli Rattonen
- VIP 04.03.2018 klo 22, tai kunnes topa lukitaan
- 10 hevosta / lähtö / talli
- Ohjastaja / hevonen / lähtö
- Hevonen vain yhteen lähtöön
- Tulokset arvotaan ravikoneella
- Avoinna kylmä- ja lämminverisille
- Lähdöt jaetaan tarpeen mukaan
- Lähtö ajetaan rutiinina jos alle 4 osallistujaa, tällöin voittosummat puolitetaan
Osallistuminen
... tapahtuu tähän ketjuun vastaamalla muodossa:
lähtö
ikä skp Nimi / Ohjastaja (Seura) ennätys --
Lähdöt
Lähtö 1 - Ryhmäajo 2100m, kv
Lähtö 2 - Ryhmäajo 2100m, lv
Osallistujat
Lähtö 1 - Ryhmäajo 2100m, kv
3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€( - 250v€)
Ryhmä 1 - 3v
1. 3v o Pesukonepäällikkö - Tuula (HCT) 42,3ke -- 01.35,2ake
2. 3v t Jääkuninkaan Josefiina / Martti (WRT) 42,6 -- 01.35,5ake
3. 3v t Topakan Rakkauspakkaus - Sofia (HCT) 39,4ke -- 01.36,3ake xx
4. 3v t Tuulettaren Lumitanssi / Miska 45,4 -- 01.36,4ake x
5. 3v o Unelmien Virtuoosi / Inka (HCT) 33,1aly -- 01.36,4ake x
6. 3v o Kujeilijan Tulikettu / Nestori (HCT) 37,2aly -- 01.37,3ake
7. 3v o Miikkael / Harri (WRT) 47,3 -- 01.39,2ake
8. 3v o Ruskon Vauhti-Hirmu / Hannu (TeKo) 46,4ke -- 01.39,5ake
9. 3v t Tervalehdon Lumitaika / Lilja (HCT) 41,6ke -- 01.39,6ake
10. 3v o Savutaika / Mikko (WRT) ei enn. -- 01.40,2ake
11. 3v t Kanteleen Karkkilakko - Tahvo (HCT) 48,3ke -- 01.41,3ake x
Ryhmä 2
1. 5v t Riihihiiren Hilja / Tero (WRT) 31,2 -- 01.30,2ake x
2. 5v t Draupnir Snilli / Heimo T (RuKo) 31,2ly -- 01.30,2ake
3. 4v t Hieman Hilpeä / Teresa (GT) 32,3ake -- 01.30,4ake
4. 4v o Sølv's Voittolinja / Jarno (GT) 32,6ke -- 01.31,1ake
5. 5v t Sarlotta / Marko (WRT) 33,4 -- 01.31,3ake xx
6. 5v o Guen Saarnaaja / Esa (GT) 31,3ke -- 01.32,1ake
7. 4v o Järndäldens Polkagris / Ville P (RuKo) 32,2ly -- 01.32,2ake
8. 4v t Ruskon Neilikka / Markku S (RuKo) 31,1ly -- 01.33,4ake
9. 5v t Onnettoman Aikahyppy / Harri (WRT) 31,2 -- 01.34,5ake x
10. 5v t Suomineidon Ameelia / Arto (WRT) 31,3 -- 01.34,5ake
11. 4v o Tuulenpolun Iltatähti / Miska (WRT) 32,4 -- 01.35,3ake
12. 4v o Radan Rikkoja / (KaRa) 32,3ake -- 01.35,5ake
Ryhmä 3
1. 4v o Pilsnerin Peilikuva / (KaRa) 30,2ke -- 01.29,3ake
2. 4v o Ruskon Habanero / Denis F (RuKo) 30,3ly -- 01.29,6ake
3. 5v t Ruskon Uinahdus / Jani U (RuKo) 30,2ly -- 01.31,1ake
4. 5v o Bergthor / Simo T (RuKo) 30,3ly -- 01.32,5ake
5. 5v t Nattfjäril / Heikki P (RuKo) 30,3ly -- 01.33,1ake x
6. 5v t Kukkanen / Janne (RaRa) 31,1ake -- 01.33,3ake
7. 5v o Anttooni / Antti (WRT) 30,3 -- 01.34,4ake
Hylätty
4v t Woimamimmi / Jukka H (RuKo) 30,3ly -- - hll
Ryhmä 4
1. 4v t Guen Tuulen Kuiskaaja / Iiro (GT) 28,4ake -- 01.28,1ake
2. 5v o Melukylän Marakatti / (KaRa) 29,4ke -- 01.28,5ake
3. 10v t Guen Tuulityttö / Arto (GT) 29,2ake -- 01.28,6ake x
4. 5v o Guen Sotahuuto / Emilia (GT) 28,5aly -- 01.30,5ake x
5. 4v t Vallan Halpa / (KaRa) 29,6ke -- 01.31,3ake
6. 4v o Musta Mestari / (KaRa) 28,1akp -- 01.31,3ake
7. 4v o Tulikieppi / Jaakko (GT) 29,3ake -- 01.31,3ake
Hylätty
5v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 29,4 -- - hll
4v o Sølv’s Murskavoitto / Enni (TeKo) 29,2ke - hml
Ryhmä 5
1. 8v o Iki-Musta / Matilda (RaRa) 26,5ake -- 01.26,4ake
2. 5v t Kehvelin Kapina / (KaRa) 27,5ake -- 01.29,3ake
3. 5v t Duanin Haaveilija / Olli (TeKo) 26,5ake -- 01.29,4ake
4. 5v o Metkulan Petkutus / (KaRa) 27,3akp -- 01.30,1ake x
5. 5v o Drotsibojonsson / (SnRa) 27,2 -- 01.31,5ake
6. 8v t Guen Armoton Lotta / Mika (GT) 27,2akexx -- 01.31,5ake
Hylätty
5v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 27,4aly -- - hll
5v t Markiisin Karakoija / (KaRa) 27,2ake -- - hll
Ryhmä 6
1. 9v o Ajantasalla / Marcus (RaRa) 25,8ake -- 01.25,2ake
2. 6v o Thorstein Snilli / (SnRa) 25,3a -- 01.25,5ake
3. 7v t EP Hopearuusu / Jouni H (RuKo) 25,6aly -- 01.25,5ake
4. 6v o Snillin Iivari / (SnRa) 25,3a -- 01.26,3ake
5. 7v o Unian Viri-Kipinä / Jere S (RuKo) 25,3ly -- 01.27,4ake x
6. 6v o Valtarian Vihtor / Irmeli K. (DS) 25,2aly -- 01.27,5ake
7. 10v o Hallava I.F. / Timo (GT) 26,1ly -- 01.28,2ake xx
8. 10v t Energialataus / Jouko (GT) 26,2aly -- 01.30,2ake x
Hylätty
7v t AH Valkokulta / Pentti (DS) 26,4aly -- - hyl
5v o Duanin Arvoitus / Arvo (DS) 26,3aly -- - hll
7v o AH Hurrikaani / Nika (DS) 26,3aly -- - k
6v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 26,2a -- - hll
Ryhmä 7
1. 6v t Snillin Karpalo / (SnRa) 24,2a -- 01.23,4ake
2. 6v t Sadelaulun Sadeilma / Vilma (DS) 24,2aly -- 01.24,4ake
3. 7v o E.K. Veto / Lilja (RaRa) 24,8ake -- 01.25,4ake
4. 7v t Duanin Ruhtinatar / Fredrik (DS) 24,3aly -- 01.26,4ake
5. 6v o Duanin Leijonamieli / Keijo K. (DS) 24,1aly -- 01.26,4ake
6. 9v t Räjähdysvaara / Petra (RaRa) 24,8ake -- 01.27,3ake
7. 8v t Rattosen Rassiina / Henna K. (DS) 25,0aly -- 01.28,2ake
8. 8v o O.R. Pokeri / Jukka (DS) 24,2aly -- 01.28,6ake
Hylätty
9v t Hoputtaja / Minni (RaRa) 24,2ke -- - k
6v t EP Lakiina / (PoRa) 24,2ake -- - hyl
Ryhmä 8
1. 9v o AH Vildvittra / (SnRa) 23,3a -- 01.22,2ake x
2. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.22,5ake
3. 8v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 23,1a -- 01.23,1ake
4. 10v o Vihtiläinen / Henry (RaRa) 23,9ake -- 01.23,3ake
5. 13v o Parfyymi Pate / (PoRa) 23,9ake -- 01.23,5ake
6. 10v o Iki-Asko / (PoRa) 23,6aly -- 01.23,5ake x
7. 9v t Hennatin / Matti (RaRa) 23,2aly -- 01.24,2ake
8. 6v o Hiisin Hiski / (PoRa) 23,7ake -- 01.25,1ake
9. 7v t Kelmeriina / (PoRa) 23,5ake -- 01.26,6ake
10. 7v t Repolan Pikku-Tähti / (PoRa) 23,9ake -- 01.27,6ake
Ryhmä 9
1. 8v t Ragnarök / (SnRa) 22,3a -- 01.22,4ake xx
2. 10v t Koistilan Hallava / (PoRa) 20,4ly -- 01.22,6ake
3. 10v o Valtarian Pikkujuttu / (PoRa) 22,6aly -- 01.23,3ake x
4. 9v o Ongelmanpoikanen / Henna (RaRa) 22,7aly -- 01.23,4ake
5. 12v o Ketku-Make / (PoRa) 22,4aly -- 01.23,4ake
6. 9v o Halleluuja / Joel (RaRa) 21,8aly -- 01.23,5ake
7. 6v t Tuulenpesän Noitaleski / Miika (TeKo) 22,3aly 01.24,4ake x
8. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.25,1ake xx
9. 7v t O.R. Seireeni / (PoRa) 21,3aly -- 01.26,1ake
10. 9v t Snillin Joperiina / (SnRa) 21,4a -- 01.26,5ake
Lähtö 2 - Ryhmäajo 2100m, lv
3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€( - 250v€)
Ryhmä 1
1. 3v o Impasse Pomp / Miika (TeKo) 18,2ke -- 01.17,2ake
2. 4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- 01.17,5ake
3. 3v t Flippin' Out / Alisa (RaRa) 18,5ke -- 01.19,3ake
4. 3v t Rising Star / (KaRa) 19,4ake -- 01.21,6ake
5. 3v o Folklore / (KaRa) 21,2ly -- 01.22,2ake
Ryhmä 2
1. 4v t Hello Sunny Gue / Anton (GT) 15,5lyxx -- 01.15,2ake
2. 4v t Geisha Snilli / (SnRa) 15,5a -- 01.15,2ake x
3. 4v o Big Flash / (KaRa) 16,3ake -- 01.15,3ake
4. 4v t No Regrets / (KaRa) 16,3ake -- 01.16,2ake
5. 3v t Quick Grand Coast / (KaRa) 16,3ly -- 01.16,2ake
6. 6v o Wayward Ach / Jessica (Adina) 16,4a -- 01.18,1ake
7. 3v o Know No Better / (KaRa) 16,4ake -- 01.18,5ake
8. 4v t Regal Wings / Jarno (GT) 16,1alyxx -- 01.19,1ake
9. 3v t Serendipity Duán / Serena (DS) 15,5aly -- 01.19,3ake
Ryhmä 3
1. 3v o Mean Streak / Jaakko (GT) 15,4aly -- 01.15,1ake
2. 4v t Sándrine / Vilma K. (DS) 15,2aly -- 01.15,6ake
3. 4v t Night Warrior / Pasi (GT) 15,3akex -- 01.15,6ake
4. 3v o Hazman / Annina (GT) 15,3ly -- 01.15,6ake
5. 4v t Alevtina / Ria (DS) 15,3aly -- 01.16,2ake
6. 5v t Prestige Elite / (SnRa) 15,2a -- 01.17,3ake
7. 8v t Hide the Pride / Väinö (GT) 15,2ly -- 01.18,2ake x
8. 6v o Skinipig / Arto (GT) 15,1aly -- 01.18,3ake
9. 4v t Whisper in the Wind / (KaRa) 15,4aly -- 01.19,6ake
Hylätty
4v o Magneto Gue / Ingemar (GT) 15,2ly -- - k
Ryhmä 4
1. 6v t Rjazán Larísa / Jouni A (RuKo) 14,1ly -- 01.13,2ake x
2. 5v t Radical Perfectly Random / (PoRa) 14,1ake -- 01.13,3ake
3. 6v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 14,2ly -- 01.14,2ake
4. 4v t Cassandra Snilli / (SnRa) 14,4a -- 01.14,3ake
5. 6v o Hector Wix / Henna (RaRa) 14,6ake -- 01.15,3ake
6. 4v t Ivonne Snilli / (SnRa) 14,2 -- 01.15,5ake
7. 4v t Lady Robinia / (PoRa) 14,4aly -- 01.16,5ake
8. 7v o Arial Black / Ile (GT) 14,2aly -- 01.18,4ake x
Hylätty
5v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 14,5aly -- - hml
Ryhmä 5
1. 4v o Ultimate Snilli / (PoRa) 13,6ake -- 01.13,5ake
2. 4v o Fortitude Vehka / (PoRa) 13,7ake -- 01.13,5ake
3. 5v o Svjatoslav / Maiju (DS) 13,5aly-- 01.14,4ake
4. 6v o Linebreaker / Susanne (GT) 13,6aly -- 01.15,5ake xx
5. 5v o Akawain Duán / Billie (DS) 13,5aly -- 01.18,3ake x
Ryhmä 6
1. 5v t Fashion Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.12,4ake
2. 9v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 13,3aly -- 01.13,3ake
3. 5v o Kickman Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.13,3ake
4. 4v t Shakira Z / (PoRa) 13,3ke -- 01.13,5ake
5. 5v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 13,2aly -- 01.14,2ake
6. 6v o Quousic RAT / Piia (DS) 13,4aly -- 01.14,2ake
7. 9v o Ben Bone Pomp / (PoRa) 13,3ke -- 01.14,6ake
8. 5v o Shérazade Rus / Ruusa K. (DS) 13,1aly -- 01.15,4ake
9. 6v o Kapiton Duán / Janne T (RuKo) 13,4aly -- 01.15,5ake
10. 7v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 13,4aly -- 01.16,4ake
11. 6v t Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 13,2aly -- 01.16,5ake
Hylätty
7v t Wildbird Rus / Pekka O (RuKo) 13,2aly -- - hml
Ryhmä 7
1. 7v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 12,1aly -- 01.12,2ake
2. 8v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 12,2ly -- 01.12,2ake x
3. 11v t Honey Queen Derby / Henry (RaRa) 12,0aly -- 01.12,3ake
4. 10v o Czar Stanislov / Janne U (RuKo) 12,2aly -- 01.12,5ake xx
5. 5v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 12,1a -- 01.12,5ake
6. 8v t Rosario Pomp / (PoRa) 12,9aly -- 01.14,5ake
7. 6v t OR'Britannic Desire / (PoRa) 12,2ke -- 01.16,3ake
8. 9v o Practical Snilli / (SnRa) 12,2a -- 01.16,6ake
9. 9v o Global Icon / Marcus (RaRa) 12,5ake -- 01.17,2ake x
Hylätty
5v o Jungleroar Pomp / (PoRa) 12,8aly -- - hyl
Ryhmä 8
1. 9v o Hello Venus / Joel (RaRa) 11,9aly -- 01.11,1ake
2. 8v t Pompeji / Lily (RaRa) 11,9aly -- 01.11,5ake
3. 6v o Prezioso Pomp / (PoRa) 11,1aly -- 01.11,6ake xx
4. 9v t Graceful Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.12,2ake
5. 9v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 11,2a -- 01.13,2ake x
6. 9v t Wiggle Wiggle / Dimma (RaRa) 10,3aly -- 01.14,3ake x